Za zpoždění stavby dálnice D1 chce stát 1 mil. Kč denně. Celkem až 230 mil. Kč

Silnice

Zpoždění stavby dálnice D1 v úseku mezi Lhotkou a Velkou Bíteší se stavební firmě OHL ŽS nevyplatí. Ministr dopravy Antonin Prachař (ANO) chce za každý den zpoždění uhradit penále 1 mil. Kč. Stavební firmu to vyjde na 220 až 230 mil. Kč.

Maximální výše penále za zpoždění stavby D1 je 30 % z ceny stavby. „Uplatníme ji v celé výši,“ uvedl Antonín Prachař.

Vláda chce v příštím roce investovat do dálnic 12 mld. Kč. Tyto peníze ale ještě nejsou pro tento účel vyčleněny. “Tyto prostředky nejsou v tuto chvíli ještě schváleny do rozpočtu, nicméně vláda se zavázala, že v okamžiku, kdy budou připraveny projekty a bude pravomocné stavební povolení, tak vláda je připravena finanční prostředky do Státního fondu dopravní infrastruktury zvýšit,“ uvedl Antonín Prachař.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) má již nyní bez evropských dotací zajištěno na příští rok 44 mld. Kč, tedy stejnou částku jako letos. Prioritou je dokončení dálnice D11 na Hradec Králové. Dálnice D8 by měla být dostavěná v letech 2016 až 2017.

Zdroj: E15.cz

2 trackbacky / pingbacky

  1. Státní stavební zakázky: Za první pololetí 65 mld. Kč | TěžkýPrachy.cz
  2. Rychlejší oprava dálnice D1 u Jihlavy přijde až na 2,5 mil. Kč. ŘSD bude muset vrátit evropské dotace | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..