Zbyly jí oči pro pláč. Na „dobrou radu“ prodělala těžký prachy

Peníze na šňůře

Nechat se napálit „finančním poradcem“ není nic neobvyklého. Server Peníze.cz zveřejnil další z příběhů podvedených klientů. „Spořili“ s investičním životním pojištěním.


„Před pár lety, ještě když jsme studovaly na vysoké, nás s kamarádkou oslovil náš společný známý. Právě začal pracovat jako finanční poradce pod hlavičkou společnosti OVB. Obě jsme si chtěly spořit, takže nám jeho nabídka přišla vhod,“ uvádí paní Martina.

Bohužel jim jako „spořicí produkt“ prodal investiční životní pojištění (IŽP) s tvrzením, že po dvou letech budou moci peníze včetně zhodnocení vybrat. To je naprostá lež. Po dvou letech jsou v produktu zaplaceny poplatky, z nichž většina slouží na výplatu provize finančnímu zprostředkovateli. O tom se ale Martina dozvěděla až po třech letech, kdy peníze chtěla vybrat.

„Zjistily jsme, že disponibilní zůstatek je v záporných číslech,“ říká Martina. I s kamarádkou se obrátily na právníky. Martina přitom „spořila“ 1 500 Kč měsíčně a její kamarádka dokonce 4 000 Kč měsíce. Na provizích tak společně zaplatily přibližně 120 tis. Kč a „finanční poradce“ si tak přišel řádově na 50 tis. Kč.

Zdroj: Peníze.cz

2 trackbacky / pingbacky

  1. Prodej životního pojištění v Česku je tristní. Dlouhodobé smlouvy nevydrží | TěžkýPrachy.cz
  2. Vláda chce získat miliardy. Omezí daňové odpočty životního pojištění | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..