Vláda chce získat miliardy. Omezí daňové odpočty životního pojištění

Počítání peněz

Nižší úspory na daních by mohly potkat lidi, kteří si odepisují od základu daně z příjmu životní pojištění. Vláda připravuje novelu zákona o daních z příjmů, podle níž by si mohli lidé odečíst od základu daně pouze pojistné na krytí rizik.

V současnosti je možné ročně odečíst od základu daně z příjmů až 12 tis. Kč ročně na pojistné zaplacené na životní pojištění s rezervotvornou složkou. Nově by se daňové odpočty neměly vztahovat na pojistné placené na investice. Omezení by se mělo týkat i příspěvků zaměstnavatele na životní pojištění. S tím nesouhlasí Česká asociace pojišťoven (ČAP).

„Chceme zachovat daňové zvýhodnění soukromého životního pojištění v dosavadním rozsahu,“ uvedl Tomáš Síkora, výkonný ředitel ČAP.

Důvodem snahy ministerstva financí o omezení daňových výhod životního pojištění je jeho časté zneužívání. Pojišťovny vyvinuly produkty, u nichž si může zaměstnanec vybrat příspěvek zaměstnavatele již v následujícím měsíci po jeho připsání. U soukromých investic přes životní pojištění naopak dochází k častým podvodům ze strany finančních zprostředkovatelů.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..