Chcete přijít o těžký prachy? Využijte služeb „finančního poradce“

Peníze v dlaních

Přijít o těžký prachy je snadné. Zpravodajský server iDNES.cz informoval o dalším konkrétním případu, jak podvodník převlečený za finančního poradce okradl klienta. A to zcela legálně.

Konkrétní případ se týká pana Pavla. V roce 2003 mu uzavřel smlouvu o kapitálovém životním pojištění zástupce jedné pojišťovny. Pět let na to ho navštívil jiný zástupce pojišťovny a smlouvu mu doporučil přepracovat. Ze zaplaceného pojistného ve výši 70 tis. Kč převedl to, co na smlouvě bylo, tedy pouhých 35 tis. Kč, na novou smlouvu. Po třech letech se ale zase vrátil a doporučil ji znovu přepracovat a uzavřít novou.

V roce 2013 chtěl pan Pavel naspořené peníze využít. Z celkově zaplaceného pojistného ve výši 110 tis. Kč za deset let dostal jen 30 tis. Kč. Odhadem 15 tis. Kč sloužilo jako pojistné na krytí rizik (odhadem, protože pojišťovny tyto produkty mají velmi netransparentní a často neuvádějí, k čemu zaplacené pojistné slouží). Zástupce pojišťovny si na pojištění vydělali přibližně 65 tis. Kč.

Dobrá rada: Bude-li vám kdokoli chtít uzavřít životní pojištění (nejčastěji investiční nebo kapitálové) na „spoření“, vyhoďte ho ze dveří. Životní pojištění má krýt především riziko smrti a riziko invalidity. Pokud toto nekryje, je zbytečné.

Zdroj: iDNES.cz

2 trackbacky / pingbacky

  1. Zbyly jí oči pro pláč. Na “dobrou radu” prodělala těžký prachy | TěžkýPrachy.cz
  2. “Výhodné” nabídky úvěru: Polovina lidí nepozná, že výhodné nejsou | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..