Leo Express snížil ztrátu. Přesto prodělal 64 mil. Kč

Vlak LEO Express

Leo Express hospodaří lépe než před rokem. V prvním pololetí letošního roku dosáhl ztráty 64 mil. Kč, což představuje pokles o 23 mil. Kč. Podařilo se mu dosáhnout ale provozního zisku.

„Snižujeme ztrátu, navyšujeme počet cestujících a jdeme na nové trhy,“ uvedl Leoš Novotný, majitel společnosti Leo Express. Provozní výsledek zaznamenal dokonce zisk 4,4 mil. Kč. Důvodem je ale především odklad tří splátek úvěru od Credit Suisse ve výši 152 mil. Kč z letošního roku na rok 2021.

Společnosti se daří také zvyšovat tržby. Z loňských 86,7 mil. Kč vystoupaly na letošních 88,7 mil. Kč.

Přes přetrvávající ztráty společnost železniční byznys neplánuje opustit. „Máme silnou podporu stávajících investorů, kteří jsou připraveni posílit kapitálovou strukturu dle potřeby. Jsme připraveni dotovat případné ztráty do doby, než naběhnou tržby z nových trhů a spojených byznysů a než vznikne liberalizované prostředí pro osobní dopravu,“ napsal Leoš Novotný ve zprávě pro investory.

Za jednu z hlavních příčin ztrátového podnikání považuje Leo Express politiku Českých drah, která má využívat dumpingové ceny. Proto Leo Express zvažuje arbitráž proti státnímu podniku.

Zdroj: iDNES.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..