Leo Express žaluje České dráhy. Nelíbí se mu nízké ceny jízdenek

Vlak LEO Express

České dráhy (ČD) mají mít podle názoru Leo Expressu dumpingové ceny na trase Praha – Ostrava. Tím se snaží zbavit konkurence. Leo Express žádá náhradu 418 mil. Kč.

Leo Express si nechal zpracovat znalecký posudek, podle něhož jsou jen náklady na cestu rychlíkem z Prahy do Ostravy či zpět 380 Kč. U Pendolina je to dokonce 1 190 Kč. České dráhy přitom jezdí za 295 Kč až 329 Kč bez započtení slev.

Zatímco na jiných dotovaných tratích stojí jízdenka přibližně 1,50 Kč/km, na trase Praha – Ostrava vyjde kilometr jízdy na 60 haléřů.

České dráhy odmítají, že by se dopustili jakéhokoli protiprávního jednání. „Jediný, kdo srazil ceny až na 100 korun, byl Leo Express. Toho se České dráhy neúčastnily,“ uvedl Petr Šťáhlavský, tiskový mluvčí ČD.

Leo Express Leoše Novotného v loňském roce na trati Praha – Ostrava dosáhl 30% podílu na přepravě. Přesto hospodařil se ztrátou 159 mil. Kč. Z každé prodané jízdenky tratil 200 Kč.

Aktualizace: RegioJet, jakožto třetí přepravce na trase Praha – Ostrava, se chce k žalobě na České dráhy připojit v srpnu. V současnosti dokončuje přípravu znaleckých posudků.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

3 trackbacky / pingbacky

  1. Leo Express snížil ztrátu. Přesto prodělal 64 mil. Kč | TěžkýPrachy.cz
  2. Student Agency zneužila monopolní postavení. Zaplatí pokutu 5,154 mil. Kč | TěžkýPrachy.cz
  3. Vyhýbá se Radim Jančura daním stejně jako Andrej Babiš? - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..