Česká pošta požaduje 1,7 mld. Kč. Jako kompenzaci za ztrátové služby

Česká pošta - balón

Česká pošta požaduje za loňský rok kompenzaci za provozování ztrátových služeb ve výši 1,7 mld. Kč. Letos má přitom vzniknout kompenzační fond, který budou plnit její konkurenti.

Za loňský rok, kdy se poštovní trh otevřel i konkurenci a Česká pošta ztratila svůj monopol, vyčíslila pošta ztrátu na 1,7 mld. Kč, kterou vyčíslila Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ). „V tuto chvíli není možné předjímat výsledek ověřování a vyjadřovat se k tomu, zda lze považovat částku za adekvátní. Jedná se o první žádost o úhradu, a ČTÚ tedy nemá žádné srovnání,“ uvedla Tereza Špinková z tiskového oddělení ČTÚ.

Do kompenzačního fondu mají větší provozovatelé poštovních služeb přispívat podle výše svého obratu. Na konkurenty České pošty by mělo připadnout přibližně 20 % z finální částky, kterou bude ČTÚ podle neoficiálních informací Hospodářských novin rozporovat. Konečná částka by se mohla snížit i na polovinu.

„Poštou vyčíslené náklady nám přijdou neúměrné. Pokud bychom museli platit desítky, nebo dokonce stovky tisíc korun, zůstala by pošta na trhu opět sama,“ komentoval žádost České pošty Martin Dzúr, ředitel největšího konkurenta České pošty, společnosti Mediaservis.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..