Úplatek za gama nůž: 5,7 mil. Kč

Nemocnice Na Homolce

Bývalé vedení Nemocnice Na Homolce mělo podle policie přijmou úplatek 5,7 mil. Kč za nákup gama nože. „Obvinění se týká veřejné zakázky Nemocnice Na Homolce na nákup Leksellova gama nože v roce 2009 a obvinění si podle policejního orgánu v souvislosti s touto veřejnou zakázkou předali úplatek ve výši 5 664 175 korun,“ uvedl žalobce Zdeněk Matula.

Vladimír Dbalý, bývalý šéf Nemocnice Na Homolce, a Michal Toběrný, jeho náměstek, jsou obviněni z přijetí úplatku ve výši téměř 5,7 mil. Kč v souvislosti s nákupem gama nože. Ten nemocnice pořídila o třetinu dráže, než kolik za něj platí zahraniční nemocnice. Obviněn je i člověk, který měl úplatek poskytnout.

Nemocnice podle auditu ministerstva zdravotnictví měla na podezřelých zakázkách přijít za tři roky přibližně o 300 mil. Kč. Nemocnice Na Homolce nakupovala léky a zdravotnický materiál prostřednictvím své dceřiné společnosti Holte Medical s marží v průměru 8,8 % při nákupech v objemu 3,3 mld. Kč. „Veškeré finanční prostředky uhrazené společnosti Holte Medical tak fakticky zůstávají k dispozici Nemocnici Na Homolce,“ namítalo vedení nemocnice proti auditu s tím, že Holte Medical je 100% vlastněna nemocnicí.

Zdroj: iDNES.cz

2 trackbacky / pingbacky

  1. Audit v Nemocnici Na Homolce: Předražená auta a studium pro vedení | TěžkýPrachy.cz
  2. Česko vrátí 163,4 mil. Kč z evropských fondů. Za předražené lékařské přístroje | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..