Šlo o těžký prachy. A mohl přijít i o život

Pocker - gambling

Před soudem stane gang únosců, vyděračů a vrahů. Jednou z jejich obětí měl být i úspěšný český pokerový hráč Martin Staszko. O svém ohrožení se dozvěděl až po zatčení členů gangu.

Martin Staszko je nejúspěšnější český pokerový hráč, který se dostal do finále světové pokerové série (WSOP) v Las Vegas. Skončil druhý a domů si odvezl výhru v přepočtu 98 mil. Kč.

Neuplynulo ani čtrnáct dní od jeho návratu do Česka a dostal se do hledáčku Michaela Švába alias Roberta Kelnera. Ten oslovil s nabídkou účasti Martina Staszka na soukromém turnaji v Cannes předsedu Asociace českého pokeru Milana Slámu. Nabízel Martinu Staszkovi dopravu soukromým letadlem a mohl si říci cenu, za kterou přijede hrát.

Po několikeré komunikaci mezi „Robertem Kelnerem“ a Milanem Slámou získal předseda asociace podezření. „Občas se skutečně stává, že když se v branži rozkřikne, že někdo vyhrál větší částku, tak existují místa, kde se nehraje úplně čistě, kde si sednete, a aniž o tom víte, hraje proti vám pět či šest lidí najednou a snaží se ty peníze z toho člověka dostat formou ne úplně férové hry,“ uvedl právu Milan Sláma. Podezření posílilo, když „Robert Kelner“ příliš naléhal.

Díky Milanu Slámovi jako prostředníkovi byl Martin Staszko v bezpečí. Jinak tomu bylo ve dvou dalších případech gangu, kdy v jednom unesený podnikatel zaplatil desítky milionů korun výkupného a v druhém byl podnikatel zavražděn.

Zdroj: Novinky.cz

1 trackback / pingback

  1. Unesení požadují odškodnění 10 mil. Kč – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..