Pivovary Lobkowicz jdou na burzu. Akcie prodají až za 175 Kč

Pivovary Lobkowitz

Na pražskou burzu vstoupí po deseti letech pivovarnická společnost. Pivovary Lobkowicz Group (PLG) nabídnou až 6 555 000 kusů akcií za cenu nejvýše 175 Kč za kus.

Pivovary Lobkowicz dnes zahájily nabídku veřejného úpisu akcií (IPO). Do prodeje půjde až 3,4 milionů kusů akcií stávajících akcionářů, až 2,3 milionů kusů nově vydaných akcií a až 855 tisíc kusů akcií, o které může zvýšit nabídku realizátor úpisu Erste Bank při vysokém zájmu o akcie. Jejich konečná cena bude stanovena na základě poptávky.

Peníze získané z IPO budou použity především na rozvoj společnosti. Až za 200 mil. Kč rozšíří distribuční síť, kde již nyní pivovary evidují poptávku s počáteční investicí 125 mil. Kč, plánovaná je akvizice zatím nejmenovaného pivovaru za 100 mil. Kč a plánován je rozšíření prodejních míst na Slovensku a v Rusku. Zároveň Lobkowicz zvažuje vstup na vzdálenější trhy (Brazílie, Kanada, USA, Vietnam) a zvýší svou marketingovou aktivitu.

Nabídku k nákupu mohou zájemci podávat do 22. 5. 2014 a 23. 5. 2014 se dozvědí, jak s nabídkou uspěli. S akciemi pivovaru se na Burze cenných papírů Praha začne obchodovat 28. 5. 2014.

Zdroj: Tiskové materiály Pivovaru Lobkowicz Group

2 trackbacky / pingbacky

  1. Hospody kradou pivní sudy. Pivovary přišly o stamiliony korun | TěžkýPrachy.cz
  2. Pivovary Lobkowicz upsaly 2,3 mil. akcií. Za 160 Kč za kus | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..