Obchod s odpadem kvete. Česká firma ho prodala Číně za víc než 35 mld. Kč

Recyklace plastu - plastový odpad
Zdroj: sxc.hu

Česká firma TSR zabývající se recyklací odpadu uzavřela pětiletou rámcovou smlouvu s čínskou společností China Chongqing Jinbin Renewable Resources na vývoz kovového šrotu a plastového odpadu za více než 7 mld. Kč ročně. Na obchodu se bude podílet i mateřská německá TSR a z Česka tak odpluje odpad přibližně za 3,5 mld. Kč.

Ročně by skupina TSR měla vyvézt 50 tisíc tun kovového šrotu a 200 tisíc tun plastu„Obecně je podíl české pobočky na objemech, které se obchodují v rámci skupiny, zhruba deset procent. Předpokládám, že v těchto číslech se budeme pohybovat i u této dohody,“ uvedl Peter Hlavatovič jeden z jednatelů TSR Czech Republic.

TSR Czech Republic postupně rozšiřuje zpracování dalších recyklovaných surovin. „Letos jsme začali aktivně vykupovat i papíry, plasty a sklo a zapojili jsme se do zpětného sběru a zpracovaní elektroodpadu. Zatím to jsou doprovodné aktivity, ale chceme být komplexní poskytovatel recyklačních služeb, a tak zvažujeme i další investice do zpracování nových komodit,“ doplnil Peter Hlavatovič.

Cena např. plastové suroviny se podle čistoty, druhu a zpracování pohybuje od řádu stokorun po 20 tis. Kč za tunu suroviny. Jedná se přitom o rychle rostoucí trh.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..