Legální, ale drahá. Tak vypadá legalizace marihuany v rukou politiků

Marihuana - konopí

Nátlaku na legalizaci marihuany pro lékařské účely čeští politici nakonec ustoupili. Ovšem jejich způsob je šalamounský. Gram legálního konopí v lékárně musí stát 300 Kč.

Cena marihuany pro lékařské účely je výrazně dražší, než kolik stojí její koupě na černém trhu či vypěstování. I proto je velký zájem o výběrové řízení na pěstitele, kteří budou moci konopí dodávat lékárnám. „Státní ústav pro kontrolu léčiv v polovině března zveřejnil předběžné oznámení. V tuto chvíli předpokládáme, že zadávací dokumentace bude zveřejněna do konce dubna,“ říká mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Lucie Šustková.

Vysoká cena marihuany v lékárnách přivede pacienty se závažnými chorobami, jako je roztroušená skleróza, rakovina či AIDS, k nimž je vhodná jako doplňková léčba, na černý trh. „Určitě existuje skupina pacientů, kteří nejsou ochotni se vystavovat rizikům černého trhu, nemají možnost pěstovat sami a bude to pro ně i finančně přijatelná volba. Nebude jich ale mnoho,“ uvedla Michala Ruman z občanského sdružení Konopa.

Těžký prachy může na konopí vydělat i stát. Daň z přidané hodnoty a daň z příjmů pěstitelů a prodejců marihuany budou novým příjmem státního rozpočtu.

Zdroj: E15.cz

1 trackback / pingback

  1. Deset firem si od státu vydělá přes 4 mil. Kč. Za marihuanu | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..