Až 594 mld. Kč. Tolik může Česko získat z Evropské unie

Vlajka EU

V novém rozpočtovém období 2014 – 2020 Evropské unie může Česká republika získat ze společného rozpočtu téměř 22 mld. EUR (až 594 mld. Kč).

„Připravili jsme kvalitní strategii pro čerpání Evropských strukturálních a investičních fondů na příštích deset let. Teď je na Evropské komisi jak ji posoudí a zda jsme splnili všechny podmínky, které jsou s dohodou spojeny,“ uvedl Daniel Braun, náměstek ministryně pro místní rozvoj pro Národní orgán pro koordinaci.

Dohodu o partnerství, která specifikuje, jakým způsobem budou jednotlivé země využívat prostředky z Evropské unie, musí všechny státy předložit do 22. dubna 2014. Česko ji odeslalo dnes.

„Česká republika si tímto dokumentem jasně vydefinovala hlavní oblasti, které chce financovat v příštích deseti letech z evropských zdrojů. Takto naplánované investice do infrastruktury, výzkumu a vývoje, životního prostředí nebo energetické účinnosti pomohou zvýšit konkurenceschopnost firem a zlepší kvalitu života,“ sdělila ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO).

Od vstupu do Evropské unie Česko získalo ze společného rozpočtu 676,2 mld. Kč a odvedlo 342,8 mld. Kč. Čistý příjem z EU tak činí přibližně 333 mld. Kč.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..