Home Credit a GE Money Auto špatně počítaly nákladovost úvěrů. Prošetřuje je ČOI

Procenta

Česká obchodní inspekce (ČOI) znovu prošetřuje úvěrové společnosti Home Credit a GE Money Auto kvůli špatnému uvádění roční procentní sazby nákladů u úvěrů na automobily. Hrozí jim pokuta v řádu milionů korun.

„Bylo zjištěno, že věřitel GE Money Auto uvedl do smlouvy výši RPSN 19,8 %. Správná hodnota však měla být 27 %. Na základě této kontroly bude se společností zahájeno správní řízení pro porušení povinnosti spadající do dozorové kompetence ČOI,“ uvedl Jan Štěpánek, ředitel pražské a středočeské pobočky ČOI, v dopisu Zdeňku Trčkovi, jednoho z poškozených klientů špatně vypočítanou roční procentní sazbou nákladů (RPSN).

Loni v červenci Zdeněk Trčka obdržel od České obchodní inspekce zamítavé stanovisko ke své stížnosti s odůvodněním, že vypočtená sazba je v pořádku. I na základě tohoto případu ČOI znovu prověřila úvěrové smlouvy Home Credit a GE Money Auto„Kontrolní úkony u obou subjektů byly v současné době ukončeny, dále bude zahájeno správní řízení,“ oznámil Jiří Fröhlich, tiskový mluvčí ČOI.

Společností, která již obdržela od České obchodní inspekce pokutu za špatně vypočítanou RPSN, je Essox.

Zdroj: iDNES.cz

3 trackbacky / pingbacky

  1. GE Money Bank je na prodej. Stát bude mezi 20 a 40 mld. Kč | TěžkýPrachy.cz
  2. ČOI udělila nejvyšší pokutu v historii. BOYDE zaplatí 5 mil. Kč | TěžkýPrachy.cz
  3. Home Credit Petra Kellnera a Jiřího Šmejce se přelil do zisku – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..