Home Credit Petra Kellnera a Jiřího Šmejce se přelil do zisku

Home Credit
Zdroj: Home Credit

Společnost Home Credit českých miliardářů Petra Kellnera a Jiřího Šmejce hospodařil v prvním čtvrtletí 2016 po dlouhé době se ziskem. Firma vydělala 15 mil. EUR (cca 405 mil. Kč) čistého. Nejvíc roste v Číně, v Rusku přestává krvácet.

Home Credit půjčil v 1. čtvrtletí 2016 celkem 2,109 mld. EUR, což představuje meziroční nárůst o 88 %. Nejvíc půjčil klientům v Číně – 1,17 mld. EUR. Vedle Číny se daří i Vietnamu, kde se objem půjček téměř zdvojnásobil na 163 mil. EUR.

„Dobře se nám daří postupně získávat tržní podíl v Indii, Indonésii a také na Filipínách, kde ještě dále masivně investujeme do rozšíření sítě. Jsem spokojen, že naše výkony v Číně a Vietnamu rekordně rostou, což potvrzuje správnost našeho rozhodnutí otevřít byznys v Asii. Už dnes jsme všude tam, kde v Asii podnikáme, buď první, nebo druzí co do tržního podílu,“ uvádí Jiří Šmejc.

Ruská divize Home Credit se po ziskovém 4. čtvrtletí 2015 opět propadla do ztráty, když prodělala cca 3 mil EUR. „Tři zisková čtvrtletí v řadě za sebou ukazují, že jsme úspěšně adaptovali náš byznys na výrazně proměněné makroekonomické podmínky v Rusku a jsme zpátky ve velmi dobré kondici. V Rusku jsme nehledě na sezónní výkyvy udrželi pozice lídra ve financování nákupů a jsme připraveni k nastartování růstu, jakmile to prostředí dovolí,“ hodnotí ruské výsledky Jiří Šmejc.

Zdroj: iDNES.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..