Zprůhlední se financování zdravotnictví. Smlouvy s nemocnicemi budou veřejné

Operace nemocnice

Zdravotnictví a jeho financování by mělo být průhlednější. Zdravotní pojišťovny budou muset zveřejňovat smlouvy s nemocnicemi a nákup drahé techniky bude schvalovat komise.

„Pojišťovny podle něho budou dávat méně na provoz, omezí rezervní fondy a nebudou přetahovat pojištěnce pomocí náborářských firem. Budou povinny zveřejňovat smlouvy s nemocnicemi i ambulancemi. Nákup drahé techniky do nemocnic bude schvalovat přístrojová komise na ministerstvu zdravotnictví,“ shrnuje změny server iHNed.cz.

Zdravotnictvím protéká ročně 270 mld. Kč. Zdravotní pojišťovny přitom financují zdravotní péči netransparentně a za stejnou službu platí různým poskytovatelům různou cenu.

„Jsem rád, že vláda dnes schválila návrh systémových změn s cílem zvýšit efektivitu a transparentnost a že ministerstvo zdravotnictví má plnou podporu vlády v těchto krocích,“ uvedl včera Svatopluk Němeček (ČSSD), ministr zdravotnictví.

Nižší příděl na provoz zdravotních pojišťoven by měl ušetřit 1 mld. Kč ročně a omezení rezervních fondů na polovinu přinese úsporu 600 mil. Kč ročně.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..