Založení firmy? 3 dny a 3 tis. Kč

Ruce - pozdrav

Dnes to zní jako sci-fi. Založit v Česku firmu za 3 dny a za pouhé 3 tis. Kč bude ale brzy realitou. Ke zjednodušení založení společnosti by mělo dojít již na jaře příštího roku.

„Vytvoříme jakési vzorové zakladatelské dokumenty a v případě, že je zakladatelé použijí, budou mít zjednodušený, zlevněný a zrychlený režim,“ uvedl Robert Pelikán, náměstek ministryně spravedlnosti.

Za zjednodušených a zlevněných podmínek bude možné založit zatím pouze společnost s ručením omezeným. Přímo u notáře za 3 tis. Kč žadatel dovyplní vzorové formuláře, kam uvede jméno společnosti, jména a identifikační údaje společníků a výši jejich vkladů. Notář společnost přímo zapíše do obchodního rejstříku.

Délku a cenu založení společnosti v České republice kritizovala Evropská komise. Založení s. r. o. trvá dnes v řádu týdnů a cena převyšuje 10 tis. Kč. Opatřením účinným od jara 2015 český stát splní požadavky Evropské unie.

„Spousta lidí podniká jako živnostníci a pro řadu z nich by bylo logické, když jim to funguje, aby se z nich stala společnost s ručením omezeným, aby to zformalizovali. Ale řada z nich to prostě neudělá, protože je to zbytečně komplikované. A pak raději nenajmou zaměstnance, raději si to budou dělat sami,“ hodnotil současný stav Tomáš Prouza, ekonom a státní tajemník pro evropské záležitosti.

Zdroj: iHNed.cz

5 komentářů

  1. Dobrý den, jaro už je za rohem a o „s.r.o. za 3dny a za 3k“ ticho po pěšině. Máte někdo aktuálnější informace?
    Díky

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..