Miliardář a senátor Ivo Valenta se chce soudit se státem. Kvůli loterijnímu Synotu

Videoloterijní terminál - hazard
Zdroj: Synot.cz

Ivo Valenta ovládá svůj loterijní holding Synot prostřednictvím kyperských společností. Nyní zahájil kroky k arbitráži s Českou republikou kvůli rušení licencí na videoloterijní terminály.

Ministerstvo financí ČR začalo odebírat licence na provoz videoloterijních terminálů na základě usnesení Ústavního soudu z let 2011 a 2013, na základě něhož si obce mohou sami regulovat množství a lokality, kde mohou být provozovány. Na základě rozhodnutí obcí pak ministerstvo začalo odebírat licence. Provozovatelé nyní nárokují ušlý zisk. Jen v případě Ivo Valenty a jeho Synotu by se mohlo jednat o stovky milionů korun.

Arbitráž může být ještě zastavena. „Cesta k diskusi je vždycky. My říkáme jen, nechte dojet licence pro Synot do roku 2017,“ uvedl Ivo Valenta v České televizi (ČT). Zástupci kyperských společností ovládaných Ivo Valentou přijeli nabídnout ministerstvu financí smír, ovšem nebyli vůbec přijati. „To se ještě nikdy nestalo, že by stát nepřijal zástupce firmy, která přijela jednat o nějakém smíru nebo vysvětlit si pozice. Takovou chybu nemůže úředník udělat,“ doplnil Ivo Valenta.

Od roku 2016 navíc vzrostou odvody z loterií z dnešních 20 % na 25 % a zdvojnásobí se denní poplatek z loterijních terminálů na 110 Kč.

Zdroj: iDNES.cz

1 trackback / pingback

  1. Ivo Valenta: Regulace hazardu mě připravila o 500 mil. Kč tržeb – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..