Zázračný lék na rakovinu: Léčba vyjde na 3,2 mil. Kč

Léky - prášky - medicína - farmacie
Zdroj: sxc.hu

Londýnský tým Jamese Larkina představil výsledky testů nových léků proti rakovině. Z 950 pacientů zabral v polovině případů – i u těch, kterým lékaři dávali poslední měsíc života. Nevýhodou zázračného léku Nivolumab a Ipilimumab je cena léčby. Jedno kolo léčby o čtyřech dávkách léku vyjde na 100 tis. GBP (cca 3,2 mil. Kč).

„Byli jsme svědky toho, jak nové léky zabírají na rozmanité druhy rakoviny, a jsem přesvědčen, že jsme na prahu nové éry léčení rakoviny,“ hodnotí výsledky testů James Larkin, šéf výzkumného týmu londýnské nemocnice The Royal Marsden.

Princip léků spočívá ve vyškolení imunitního systému organismu tak, aby rozpoznal rakovinové buňky a sám je odstranil. „Rakovina se rozvíjí, protože se dokáže ukrýt před imunitním systémem a ´zatajit´ nebezpečí, jež pro organismus představuje. Imunoterapie funguje tak, že učiní rakovinné buňky znovu viditelné,“ upřesnil James Larkin.

Léky by mohli být nejúčinnější při léčbě rakoviny kůže a plic, ale též mozku, slinivky, jater, střev, dělohy či vaječníků. Vedlejší účinky sice má, ale mírnější než např. chemoterapie.

Zdroj: Aktuálně.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..