Tomio Okamura si k platu poslance přivydělal 8 mil. Kč. Přiznání Andreje Babiše kontroluje výbor

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
Zdroj: PSP.cz

Mezi poslanci s nejvyššími příjmy mimo Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR kraluje Tomio Okamura. Podle majetkového přiznání si bokem podnikáním v roce 2015 přivydělal přibližně 8 mil. Kč. Majetkové přiznání miliardáře Andreje Babiše (ANO) a některých dalších poslanců ještě není veřejné, kontroluje ho mandátový a imunitní výbor.

Andrej Babiš mezi svými poslanci má i lidi z Agrofertu. Kupříkladu předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek sedí v představenstvu společnosti Agrofert, za což mu na účtech přistálo 2,38 mil. Kč.

Přes milion koru si vedle poslaneckého platu vydělalo více poslanců. David Kasal (ANO) na postu primáře získal cca 1 mil. Kč a Jiří Zlatuška (ANO) od Masarykovy univerzity dostal plat 1,7 mil. Kč. 960 tis. Kč si vydělal Jan Birke (ČSSD) jako předseda dozorčí rady Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce.

V majetkovém přiznání poslanci ukazují nejen své příjmy, ale také změny v nemovitém a movitém majetku od nákupů a prodejů nemovitostí, přes nákupy a prodeje automobilů, po investice.

Zdroj: Lidovky.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..