Sazka vydělala 834,1 mil. Kč. A vytvořila 89 milionářů

Sazka

Nová Sazka vydělává na tvorbě milionářů. V loňském roce jich přivedla na svět 89, což je o 14 víc než předloni, a dosáhla zisku 834,1 mil. Kč. V roce 2012 přitom vydělala 294 mil. Kč při tržbách 6,4 mld. Kč.

„Důvodem bylo rozšíření distribuční sítě, zavedení nových emisí losů, ale také rekordní výše superjackpotu a výše vyplácených výher. Všechny tyto skutečnosti vrátily důvěru veřejnosti ve značku Sazka a to se projevilo i v hospodářských výsledcích,“ uvedl Václav Friedmann, tiskový mluvčí Sazky.

Tržby Sazky ze sázek stouply o čtvrtinu  na 8 mld. Kč. Sazka na trhu loterií, které tvoří 90 % jejích příjmů, dosahuje stabilního tržního podílu přes 95 %.

Nejvyšší výhra loňského roku dosahovala téměř 400 mil. Kč a padla v listopadu 2013.

„Letos očekáváme mírnější růst. Ten bude způsobený zejména investicí do Sazka mobilu, ale také tím, že část zisku vyhradíme ve prospěch mládežnického sportu, a to vedle alokace loterní daně ve výši zhruba 200 milionů korun,“ dodal Václav Friedmann.

Stará Sazka je na tom s hospodařením mnohem hůře. V roce 2011, kdy zkrachovala, dosáhla ztráty 8 mld. Kč a o rok později se přehoupla do zisku 154 mil. Kč, přestože nevyvíjela žádnou činnost.

Zdroj: E15.cz

2 trackbacky / pingbacky

  1. Sportka stvořila 7 milionářů za jediný den. Rozdělí jim téměř 28 mil. Kč | TěžkýPrachy.cz
  2. Rekordní výhra v loterii. Fin si odnese 61,2 mil. EUR | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..