Petr Kellner a Daniel Křetínský chtějí koupit Unipetrol. Nabízejí 30 mld. Kč

Unipetrol
Zdroj: Unipetrol.cz

Čeští miliardáři mají nákupní apetit. Jak Petr Kellner se svou PPF, tak Daniel Křetínský s Energetickým průmyslovým holdingem (EPH), za nímž stojí též J&T, se pustili do dalšího nákupu. Od polské PKN Orlen chtějí za 30 mld. Kč společně koupit Unipetrol.

Majoritní akcionář PKN Orlen drží 63 % akcií Unipetrolu. Akcie ale státem kontrolovaná polská firma pravděpodobně nebude prodávat před říjnovými parlamentními volbami. PKN Orlen koupil balík akcií Unipetrolu v privatizaci před 10 lety za 11 mld. Kč.

J&T v Unipetrolu již působí a drží necelou pětinu společnosti prostřednictvím kyperské společnosti Paulinino Limited. Má ale zájem svůj podíl ještě navýšit. „Rádi bychom svůj podíl sjednotili s tím, že by za akcionáře vystupovala J&T. Primárně nám ale jde o vyplacení dividend,“ uvedl začátkem letošního roku Dušan Palcr, akcionář J&T Finance Group.

Akcie Unipetrolu (BAAUNIPE) krátce po otevření pražské burzy klesají o 1,96 % na 177,70 Kč/akcii. Akcie PKN Orlen (PKN) na polské burze otevřely beze změny na 76,50 PLN/akcii.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..