Oligarcha Sergej Pugačov žaluje Rusko. Chce přes 10 mld. USD za rozpad svého impéria

Moskva - Rusko
Zdroj: sxc.hu

Ruský oligarcha Sergej Pugačov (52) žaluje Ruskou federaci za rozpad svého podnikatelského impéria. K tomu došlo po jeho upadnutí v nemilost v očích prezidenta Vladimíra Putina. U mezinárodního soudu v Haagu požaduje od Ruska odškodnění přes 10 mld. USD.

Sergej Pugačov čekal na podání žaloby po vynesení konečného rozsudku náhrady škody za vyvlastnění ropné společnosti Jukos oligarchovi Michailu Chodorkovskému. Uvězněnému miliardáři má Rusko zaplatit 50 mld. USD.

„Pugačov trpělivě čekal na tento okamžik, aby udeřil se svými požadavky hned po Jukosu. Chce, aby osoby zodpovědné za protiprávní převzetí jeho podniků, byly jmenovány a zostuzeny,“ uvedl člověk blízký Sergeji Pugačovi, který nechtěl být jmenován.

Sergej Pugačov získal své jmění za vlády Borise Jelcina, kdy vlastnil jednu z největších ruských bank Mežprombank, loděnice a uhelné doly. Po finanční krizi v roce 2008 kritizoval blízké spojence Vladimíra Putina a jeho banka v roce 2010 přišla o licenci a o měsíc později zkrachovala. Údajně z ní měl ale předtím Sergej Pugačova vyvést přibližně 10 mld. USD.

Zdroj: E15.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..