Odskočila si na oběd. A dostala likvidační pokutu 250 tis. Kč

Inspektorát práce

Iva Kadlecová si z krámku odskočila na oběd. Krámek jí zatím pohlídal její 23letý nezaměstnaný syn. Inspekce práce jí za to vyměřila pokutu 250 tis. Kč.

„Jde o vyloženě rodinný podnik a nemůžeme si dovolit zaměstnance, to bychom nebyli schopní utáhnout. Inspekce sepsala protokol o nelegálním zaměstnávání, ke kterému jsme se vyjádřili, ale naše odvolání zamítli. Minulý týden přišel příkaz na pokutu ve výši 250 tisíc korun,“ uvedla Iva Kadlecová, jednatelka obchodu. Po návštěvě inspektorátu práce obchod se zbožím v hodnotě 25 tis. Kč obratem uzavřeli.

Inspektorát práce ale nemůže udělit nižší pokutu. „Zákon nám neumožňuje pokutu snížit,“ vysvětlil Josef Roďan z Oblastního inspektorátu práce v Hradci Králové. Jedná se o minimální výši pokuty, která může dosáhnout až 10 mil. Kč.

„Senát Krajského soudu v Hradci králové v této věci předložil návrh k Ústavnímu soudu na zrušení části ustanovení, která stanoví minimální výši pokuty za nelegální zaměstnávání 250 tisíc korun,“ uvedla Olga Mičanová, tisková mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové.

Zdroj: iDNES.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..