Obchod za 34,6 mld. USD. Halliburton koupí konkurenční Baker Hughes

Halliburton

Druhý největší poskytovatel služeb pro ropné a plynárenské společnosti Halliburton koupí konkurenční společnost Baker Hughes. Překoná tak dosavadní největší společnost v oboru Schlumberger.

V rámci převzetí obdrží akcionáři Baker Hughes cenu 78,62 USD/akcie. Ta představuje prémii oproti ceně na burze ve výši 31 %. Její akcionáři navíc budou v nové firmě pod názvem Halliburton držet 36 % akcií.

Tržby obou firem v roce 2013 dosáhly v součtu 51,8 mld. USD. Největší společnost v oboru přitom utržila 45,3 mld. USD. Nová společnost Halliburton by se tak mohla stát největším poskytovatelem služeb pro ropné a plynárenské společnosti. Je ovšem možné, že Halliburton bude nucen prodat část firmy s příjmy ve výši 7,5 mld. USD, aby získal souhlas s akvizicí od amerického antimonopolního úřadu.

Cena akcií společnosti Halliburton (HAL) na americkém trhu po zprávě klesly v průběhu včerejšího obchodního dne o 10,62 % na 49,23 USD. Naopak akcie Baker Hughes (BHI) vyrostly o 8,92 % na 65,23 USD a za posledních pět obchodních dnů přidaly již 28,85 %.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..