O2 roste zisk. V pololetí společnost vydělala 2,3 mld. Kč

O2
Zdroj: O2.cz

Společnost O2 v 1. pololetí 2015 hospodařila s čistým ziskem 2,3 mld. Kč. To představuje meziroční nárůst o 54 %. Výsledky jsou očištěné o oddělenou společnost Cetin.

„Jde o první výsledky prezentované po rozdělení společnosti na samotné O2 a Cetin. Podařilo se nám stabilizovat výnosy a zvýšit provozní zisk EBITDA. Jsme schopni generovat větší volnou hotovost, než je náš čistý zisk. To potvrzuje naše předpoklady, že rozdělení společnosti bylo správným krokem a do budoucna přinese hodnotu pro naše zákazníky i akcionáře,“ uvedl Tomáš Budník, generální ředitel O2.

Majoritním vlastníkem O2 je PPF Petra Kellnera, která vlastní přes 85 % akcií. Ze společnosti O2 byla vyčleněna společnost Cetin, která se zabývá telekomunikačními sítěmi a technologiemi.

Akcie O2 (BAATELEC) na výsledky v úvodu obchodování na pražské burze reagují růstem o 3,02 % na 144,85 Kč/akcii. Za posledních 10 obchodních dní ovšem jejich kurz již stoupl o 39,21 % a za poslední měsíc dokonce o 46,8 %. Počátkem června přitom PPF nabídla odkup akcií O2 od minoritních akcionářů za 78 Kč/akcii.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..