Miloš Zeman nabízí odměnu. 100 000 Kč dostane nálezce Peroutkova článku

Svastika - hákový kříž
Zdroj: sxc.hu

Prezident Miloš Zeman vypsal pátrání po článku Ferdinanda Peroutky, v němž měl prvorepublikový novinář označit Adolfa Hitlera za gentlemana. Jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček článek nenalezl. Prezident proto vypsal odměnu 100 tis. Kč pro úspěšného nálezce domnělého článku.

Miloš Zeman odměnu vyplatí z vlastních prostředků. „Moje žena tím nebude příliš nadšena, protože je to drobné ohrožení rodinného rozpočtu, ale je důležité, aby se našel, protože jsem ten článek na vlastní oči četl,“ uvedl prezident Miloš Zeman.

Prezident hledá článek od svého výroku na účet českého novináře. „Jeden z největších českých novinářů Ferdinand Peroutka uveřejnil v prestižním časopise Přítomnost článek s titulkem ‚Hitler je gentleman‘. Tentýž novinář po mnichovské dohodě napsal: ‚Nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky‘,“ prohlásil Miloš Zeman na fóru k holokaustu.

Výrok prezidenta pobouřil nejen veřejnost, ale též pozůstalé slavného novináře. Odborníci i Společnost Ferdinanda Peroutky popírají existenci prezidentem citovaného článku, Miloš Zeman se ale odmítá za urážlivé výroky omluvit. Raději ohrozí rodinný rozpočet vypsanou odměnou.

Zdroj: iHNed.cz

1 trackback / pingback

  1. Miloš Zeman slavil narozeniny v ruské restauraci na Manhattanu. Kdo platil, Hrad tají | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..