Dal jí zakázku za 1,5 mld. Kč. Pak k ní přešel

Rozvod elektřiny

Vladimír Hlavinka jako vrchní šéf elektrárenské divize měl na starost problematický tendr na sklad vyhořelého jaderného paliva. Pak se nechal zaměstnat firmou, která se na zakázce za 1,5 mld. Kč významně podílela.

„Měl jsem několik nabídek. Nechtěl jsem jít do zahraničí a tak jsem si vybral tuto,“ uvedl Vladimír Hlavinka pro server Aktuálně.cz. Z ČEZu odešel začátkem loňského roku a do společnosti PSG Zlín nastoupil v únoru letošního roku – po vypršení konkurenční doložky.

„Já jsem ze své pozice dával pouze věcné zadání: potřebuji mezisklad tehdy a tehdy pro to a to,“ zdůvodnil Vladimír Hlavinka, proč se nejedná o střet zájmů, a dodává: „Moje divize vypisovala ročně zakázky za 4,5 miliardy korun. Nemohl jsem znát každého dodavatele.“

Mezisklad vyhořelého paliva v Česku vyšel na 1,55 mld. Kč, když zakázku na něj vyhrála neprůhledná společnost CEEI, která se do tendru přihlásila jako jediná. Srovnatelný sklad v Německu přitom nechal postavit E.ON za 860 mil. Kč.

„Ano, cena podle mě je vysoká. Ale jinak by hrozilo, že se na půl roku zastaví Temelín,“ hájil vysokou cenu Vladimír Hlavinka.

Zdroj: Aktuálně.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..