Co čeká nejbohatší Čechy? Petr Kellner jde tvrdě do O2 i Cetinu

Euro - bankovky - peníze - čeští dolaroví milionáři - Státní rozpočet v lednu 2021
Zdroj: sxc.hu

Nejbohatší Češi budou mít letos napilno. Petr Kellner bude pokračovat v restrukturalizaci O2 a Cetinu po vytěsnění minoritních akcionářů a spolu Danielem Křetínský usiluje o německá hnědouhelná aktiva Vattenfall. Andrej Babiš plánuje investice do slovenského Dusla a české Lovochemie. Zároveň jeho oblíbené Čapí hnízdo vyšetřuje policie.

Nejbohatší Čech Petr Kellner v loňském roce provedl obří nákup O2 od španělské Telefóniky. Již ji stihl rozdělit na dvě společnosti, zafinancovat nákup úvěrem přes samotné O2 a nyní dokončuje vytěsnění minoritních akcionářů z Cetin. Započal tvrdou restrukturalizaci obou společností – a její dotažení ho pro letošní rok čeká jako nejtěžší úkol.

Petr Kellner si drží v hotovosti 1 mld. EUR na případné nákupy. Jednou z možností je společný nákup s EPH Daniela Křetínského. Společně založili společnost, která chce získat aktiva společnosti Vattenfall.

Daniel Křetínský zatím mezi miliardáře nepatří. Tam ho ale může vynést mimo jiné prodej infrastrukturní části Energetického a průmyslového holdingu (EPH), z kterého by mohl získat 40 až 50 mld. Kč.

Andrej Babiš se kromě ministrování věnuje svému Agrofertu i dalším investicím. Ty ale nejsou na pořadu dne. Ministra financí bude hlavně zaměstnávat policie, která prošetřuje možné neoprávněné získání dotací 50 mil. Kč na podprou cestovního ruchu pro malé firmy z evropských fondů na Čapí hnízdo. Konglomerát Andreje Babiše je mnohé, jen ne malou firmou.

Radovan Vítek se stahuje z developerského byznysu i z České republiky. Odstěhoval se do Velké Británie a věnuje se nákupu a pronájmu nemovitostí. „Chci primárně firmu, která vybírá nájemné, a nechci stavět pomníky. Obecně je teď na trhu vše dost drahé, a kupujeme proto jen menší projekty. Je to jako v roce 2007 s tím rozdílem, že jsou nízké sazby,“ uvedl pro Forbes.

Karel Komárek rozšiřuje svůj loterijní byznys. Před lety koupil krachující Sazku, která mu nyní generuje miliardový roční zisk, a dále rozšiřuje hazardní podnikání. Letos vlastní již i menšinový podíl v Casinos Austria a spolu s Jiřím Šmejcem chce získat víc. Naopak v Řecku jim řecká vláda hází zákony pod nohy videoterminálům.

Pavel Tykač se utkává s Petrem Kellnerem o aktiva společnosti Vattenfall. Ovšem z loňského roku si odnáší jedno mnohem větší vítězství. Soudem byl definitivně zbaven stíhání za kauzu vytunelovaných CS Fondů.

Zdroj: Forbes.cz

4 trackbacky / pingbacky

  1. Petr Kellner odprodal 1,5 % akcií PPF Group. Dostal 109 mil. EUR – TěžkýPrachy.cz
  2. Petr Kellner a Daniel Křetínský koupí hnědouhelné doly a elektrárny – TěžkýPrachy.cz
  3. Miliardář Petr Lamich přechází od ropy a zemního plynu k Digi TV. Soupeří hlavně s Petrem Kellnerem – TěžkýPrachy.cz
  4. Petr Kellner sestřelil tendr České pošty. Datové schránky bude dál provozovat jeho O2 - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..