Čeští milionáři věří nemovitostem a nevěří zlatu

Peníze - americký dolar - USD - brýle
Zdroj: sxc.hu

Bohatí Češi věří nemovitostem. V kurzu je především zemědělská půda. Nemovitostem dle průzkumu UniCredit Bank mezi klienty privátního bankovnictví věří 47 % oslovených, zemědělskou půdu preferuje 41 % klientů.

„Nemovitosti jsou zkrátka evergreen. Na vybraných komerčních nemovitostech i na některých rezidenčních se pořád dá vydělat zajímavě, ale rozhodně to není bezpracné. Nepoužil bych asi přímo slovo bublina, ale hlad po výnosu je v poslední době na cenách nemovitostí určitě vidět. Zvýšený zájem bonitních klientů se projevuje i tak, že v poslední době vzniklo hned několik nových realitních fondů kvalifikovaných investorů,“ uvedl Aleš Tůma, investiční analytik společnosti Partners.

Zlato a další drahé kovy jsou u nejbohatších v nemilosti. Důvodem je vývoj ceny zlata. Aktuálně se cena zlata nachází na úrovni 1 072,20 USD/oz. Přitom před rokem přesahovala 1 300 USD/oz. a svého rekordu dosáhla v srpnu 2011 u hodnoty 1 880 USD/oz. Mnohem využívanější než komodity jsou cenné papíry (zejména akcie a dluhopisy) a investice do podílových fondů.

Bohatí se nevyhýbají ani investicím do umění. „Češi jednoznačně upřednostňují domácí umělce. Mezi nejoblíbenějšími jmény nalezneme Emila Fillu, Jana Zrzavého nebo Václava Špálu,“ komentoval Dušan Hladný, ředitel Privátního bankovnictví UniCredit Bank. Do umění milionáři investují zpravidla částky do 1 mil. Kč.

Zdroj: iDNES.cz

1 trackback / pingback

  1. Kdo je českým milionářem? - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..