Andrej Babiš: Lepší výběr daní o 27 až 31 mld. Kč až od roku 2016

Andrej Babiš - MF ČR

Zlepšení výběru daní o 27 až 31 mld. Kč ročně nebude již od příštího roku. Stát si na vyšší příjmy bude muset počkat do roku 2016. Bude spuštěna elektronická registrace tržeb a párování faktur.

Párování faktur má pomoci zvýšit výběr daně z přidané hodnoty (DPH). Její výběr by měl stoupnout o 10 až 12 mld. Kč. Elektronická registrace tržeb pomůže s výběrem dalších daní. Na spotřební dani by měl výběr vzrůst o 6 až 8 mld. Kč, na dani z příjmů fyzických osob přibližně o 6 mld. Kč a u právnických osob cca o 5 mld. Kč.

Elektronickou registraci tržeb přes internet zavedli v roce 2013 v Chorvatsku. „Chorvatský systém je jednoduchý, nadměrně nezatěžuje podnikatele a díky on-line spojení s finanční správou nevzniká prostor pro následné úpravy přijatých a vykázaných tržeb,“ uvedl Andrej Babiš (ANO), ministr financí.

Ministerstvo financí v listopadu vyhlásí výběrové řízení na dodání výpočetní techniky a software pro řešení elektronické registrace tržeb za stovky milionů korun. Vyšší náklady ale budou na straně firem. „Jednorázové náklady na zavedení elektronické evidence jsme ve spolupráci s pražskou Vysokou školou ekonomickou odhadli na 2,5 miliardy korun,“ prohlásil David Šejch, předseda Unie malých a středních podniků ČR.

Zdroj: iHNed.cz

1 trackback / pingback

  1. Andrej Babiš chce zamezit šedé ekonomice. Proto zakázku na evidenci tržeb dá bez tendru | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..