Věřitelé odpustí NWR 325 mil. EUR dluhu. Firma tak nezkrachuje

NWR

Věřitelé odpustili NWR přibližně 40 % dluhu a posunuli splatnost dluhopisů. Díky tomu firma nezkrachuje a bude moci navýšit kapitál přibližně o 5,2  mld. Kč.

Pro oddlužení hlasovalo 99 % zajištěných a 95 % nezajištěných věřitelů. NWR tak sníží nominální zadlužení z 825 mil. EUR na 500 mil. EUR. Pokud by oddlužení neschválili, NWR by spadla do insolvenčního řízení a zajištěným věřitelům by připadlo OKD včetně 44 tisíc bytů.

„Potvrzuji, že obě skupiny věřitelů dnes v Londýně schválily navržený plán finanční restrukturalizace NWR,“ uvedl Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů NWR, a dodal: „Nyní se budeme dál soustředit na dokončení celého procesu (restrukturalizace), které očekáváme v první polovině října.“

NWR již v minulém týdnu odsouhlasilo vydání nových akcií v hodnotě 118 mil. EUR. Společnost těmito opatřeními získala šanci na přežití. Jistotu ale ještě zdaleka nemá. „Za současných cen uhlí je proto třeba pokračovat ve snižování nákladů, aby se firma dostala do zóny zisku, a to bude ještě trvat,“ komentoval restrukturalizaci Petr Hlinomaz, analytik BH Securities.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..