Ušetřili miliardu. Dostanou za to 10 mil. Kč

Tramvaj ForCity

Vyjednávači za Dopravní podnik Praha (DPP) vyjednali se společností Škoda Transportation nové podmínky na dodávku zbývajících 125 tramvají. Ušetřili tím dopravnímu podniku 1 mld. Kč. Za výsledek budou odměněni 10 mil. Kč.

„Ano smluvní odměna dosáhla výše deseti milionů korun. Výpočet podle stanoveného vzorce na základě dosažených úspor by stanovil sumu asi 27 milionů. Zastropování pak snižuje částku právě na deset milionů,“ uvedl pro Lidové noviny Radek Šnábl, který vedl vyjednávací tým. Jedná se prý spíše o spodní hranici, kterou jeho firma za vyjednávání inkasuje. „Od počátku jsem to bral především jako referenční transakci pro své podnikání,“ doplnil Radek Šnábl.

Vyjednávání mezi Dopravním podnikem Praha a Škoda Transportation trvalo 6 měsíců. Podle nové dohody bude Dopravní podnik Praha (DPP) místo splátek 2,2 mld. Kč ročně do roku 2018 platit splátky ve výši 1,1 mld. Kč do roku 2022. Zároveň dopravní podnik zaplatí pouze zálohu ve výši poloviny ceny a zbytek doplatí po 4 letech. Polovina z dodaných tramvají bude mít navíc klimatizaci a wifi.

Zdroj: Lidovky.cz

1 trackback / pingback

  1. Čínská společnost CRRC jedná o koupi Škoda Transportation. Zaplatí cca 50 mld. Kč – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..