Uniles Andreje Babiše bude těžit Lesy ČR. Vyhrál 8 z 30 kontraktů

Les v kopci

Společnost Uniles ze skupiny Agrofert Andreje Babiše (ANO) vyhrál 8 z 30 uzavřených tendrů státní společnosti Lesy ČR na těžbu a zpracování dřeva„Bože, to je překvapení!! Kdo by to byl řekl??“ reagoval na Facebooku Miroslav Kalousek, místopředseda TOP 09.

„Konečně se nekrade a veřejné zakázky jsou transparentní. Ano, bude líp. Agrofertu určitě….,“ napsal dále v reakci na vítězství Unilesu Miroslav Kalousek.

„V normálně fungující demokratické zemi by bylo něco takového nepředstavitelné. Čekal bych, že se okamžitě ozvou neziskové organizace, které jsou v jiných případech velice aktivní. Případ Andreje Babiše je ale asi nezajímá. Bohužel,“ uvedl Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS.

„To jako teď budou moje firmy diskvalifikovány? Proč by nemohly vyhrát soutěž s nejlepší cenou? Jsou to nesmysly, nikdo není víc sledovaný než já,“ kontroval Andrej Babiš, majitel skupiny Agrofert a ministr financí.

Uniles bude od roku 2015 těžit a zpracovávat až 300 tisíc m3 dřeva ročně. „Naším cílem je vyhnout se jakémukoliv podezření z korupce či spekulacím o průběhu tendrů,“ hodnotil výsledky tendru Daniel Szórád, generální ředitel Lesů ČR.

Zdroj: iDNES.cz

1 trackback / pingback

  1. Andrej Babiš těží ze státních zakázek. Jeho lesnické firmy dosáhly rekordního zisku – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..