Soumrak v Úsvitu: Tomio Okamura měl utrácet miliony pro sebe

Tomio Okamura - Úsvit
Zdroj: HnutíÚsvit.cz

Devítičlenný Úsvit Tomio Okamury je zmítaný spory o peníze. Nejbohatší politická strana z pohledu množství peněz na jednoho člena obviňuje zakladatele a hlavní tvář Úsvitu Tomio Okamuru z vyvádění peněz.

Tomio Okamura má vrátit do stranické pokladny 560 tis. Kč za plány volebních kampaní. To odmítá, prý se jednalo o jeho vlastní peníze. Strana mu naúčtovala též úrok 200 tis. Kč, od kterého ovšem podle slov Tomio Okamury ustoupila.

Audit hospodaření Úsvitu organizovaný poslancem Jiřím Štětinou odhalil i další pochybné zakázky a doporučil vypovědět smlouvy s marketingovými společnostmi ATM a 10 minut. „Prohospodařili jsme tak pět milionů, a proto komise další plánované výdaje za dvacet milionů nedoporučuje,“ uvedl Jiří Štětina.

Tomio Okamura prý ale navrhoval zrušení předmětných smluv již dříve: „Té firmě jsme už vyplatili třicet milionů. Nedivím se, že kvůli nim stojí za to kompletně zlikvidovat jednoho člověka.“ Prý je jednatelem jedné z nich člen předsednictva Úsvitu a jeden z jeho odpůrců.

Úsvit plánuje v souvislosti s auditem podat podnět Policii ČR.

Zdroj: E15.cz

1 trackback / pingback

  1. Tomio Okamura si k platu poslance přivydělal 8 mil. Kč. Přiznání Andreje Babiše kontroluje výbor – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..