ProMoPro u soudu aneb Jak stát přišel o 388 mil. Kč

ProMoPro

Zajištění audiovizuální techniky v rámci českého předsednictví Evropské unii za 525 mil. Kč je u soudu. Stát podle obžaloby přišel o 388 mil. Kč. Obžalováno je 12 lidí včetně tří lidí z Úřadu vlády.

Peníze byly vyváděny naprosto nestydatě. Např. 135 mil. Kč odeslal Vlastimil Maxa, majitel společnosti NWDC, na rakouský účet londýnské společnosti Deeside Service Solutions. Ta je ale pouhou prázdnou schránkou „v rukách“ šedesátiletého karibského zemědělce Ericksona Raymonda Christophera.

„O žádných stamilionových obchodech nevím, můj právník mi prostě jen dával nějaké papíry a já je podepisoval. Za dvě lahve vína k Vánocům,“ uvedl Erickson Raymond Christopher, který o zajišťování audiovizuální techniky nic nevěděl. „Jeho“ společnost přitom měla být subdodavatelem NWDC.

Obvinění členové Úřadu vlády v kauze ProMoPro se podle obžaloby na předražení zakázky přímo nepodíleli, ale umožnili ji. Do výběrového řízení nevepsali horní hranici ceny a ani nekontrolovali následnou účelnost vynaložených prostředků.

Zdroj: iHNed.cz

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..