Pokuta za sázení přes internet: Až 10 mil. Kč

Pocker - gambling

Ministerstvo financí může udělit pokutu až 10 mil. Kč sázejícím přes internet. Lidé si smějí vsadit pouze u společností, které mají povolení Ministerstva financí ČR. To nyní udělilo nejvyšší pokutu fyzické osobě – 850 tis. Kč.

„Vzhledem k tomu, že zahraniční sázkové kanceláře nemají od příslušného orgánu uděleno povolení k provozování loterií, jsou právě tito provozovatelé nelegální a sázejícím hrozí vysoká pokuta až do výše 10 milionů korun,“ uvedlo Ministerstvo financí.

Ministerstvo financí udělilo zatím nejvyšší pokutu fyzické osobě ve výši 850 tis. Kč za sázení přes společnosti, které nemají českou licenci. Důvodem opatření a tvrdých sankcí ale není jen zamezení nezletilým v gamblingu. Stát především přichází o těžký prachy.

„Stát takzvaným přeshraničním nelegálním sázením přichází ročně odhadem až o několik miliard. Tomu musíme všemi dostupnými prostředky zabránit,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš.

Zdroj: iDNES.cz

2 komentáře

  1. Tak to je bezva , stát není schopen postihnout nelegální společnosti tak bude udělovat pokuty sázejícím , to je jak se zběrem odpadů , nejsou schopni postihnout zloděje , zabránit krádežím tak znepříjemní život všem převody na učet atd.

    • Bohužel stát (politici) si takovýmito opatřeními pomáhají hodně často. A co víc, nejčastěji se při tom ohání „ochranou spotřebitele“ a podobnými populistickými hesly… 🙁

1 trackback / pingback

  1. Nelegální internetové sázení: Stát tratí 600 mil. Kč ročně | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..