Opencard v Praze skončí. Zastupitelstvo se nedohodlo na podmínkách

Opencard

Nabídka na odkoupení licence od společnosti eMoneyServices (EMS), kterou zastupitelstvo hlavního města Prahy obdrželo včera odpoledne, je nepřijatelná. Tvrdí to primátor Tomáš Hudeček (TOP09).

Tomáš Hudeček částku, kterou eMoneyServices požadovalo, nekomentoval. Podle ČTK se ale jednalo o sumu v řádu 300 až 400 mil. Kč. Opencard již přitom stála 1,2 mld. Kč.

Opencard by měla být nahrazena jiným systémem. Jeho výběr je ale otázkou měsíců a implementace spíše let. Do té doby by měla společnost EMS systém dál provozovat. I v případě přechodu na papírové tramvajenky by se jednalo o jejich nasazení v řádu měsíců. Prodloužení smlouvy s EMS bez výběrového řízení je ale pro radní vysoce rizikové. Řada z nich, včetně Tomáše Hudečka, je v souvislosti s Opencard stíháno policií a pět úředníků magistrátu již bylo pravomocně odsouzeno.

Praha o licenci Opencard usilovala. Měla vzniknout městská společnost, která měla kartový systém spravovat. Ta dokonce již vznikla a město ji vybavilo kapitálem 100 mil. Kč.

Zdroj: Aktuálně.cz

1 trackback / pingback

  1. Cena za Opencard? 495 mil. Kč | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..