Nové sankce proti Rusku postihnou další firmy

Rosněfť - ruská ropná společnost

V seznamu nových sankcí proti Rusku se objevilo další 24 osob na černé listině, které mají zamezený vstup do Evropské unie a zmražená bankovní konta. Zároveň se rozšířil seznam ruských firem se zákazem vstupu na evropský finanční trh. Omezen je navíc vývoz „zboží dvojího užití“.

Mezi lidmi na černé listině se nově objevil např. ruský poslanec Vladimír Žirinovskij, který je proslulý tvrdými výroky proti západním zemím. „Pobaltské státy a Polsko jsou určeny k záhubě. Budou vymazány. Nic tam nezůstane. Představitelé těchto trpasličích států by si měli uvědomit, kým jsou,“ prohlásil Vladimír Žirinovskij v srpnu.

Zákaz vstupu na evropské finanční trhy zasáhne desítky firem. Jsou mezi nimi i ropné firmy Rosněfť, Transněfť a Gazpromněfť či zbrojařské firmy OPK Oboronprom, Sjednocená letecká korporace a Uralvagonzavod.

Evropská unie rovněž zakázala vývoz zboží dvojího užití, tedy produktů, které lze využít jak v civilní, tak ve vojenské oblasti. Mezi uplatněnými sankcemi ale není zvažované odříznutí Ruska od mezinárodního platebního systému SWIFT.

Spojené státy vyhlásí své sankce také v průběhu dnešního dne.

Zdroj: E15.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..