Nad Úsvitem se smráká. Má bordel v účetnictví

Tomio Okamura, Úsvit - transparentní účet

„Hnutí, které hlásá, že zatočí s bordelem, má bordel v účetnictví. Okamura by měl zvážit, jestli má dál dělat předsedu,“ ohradil se vůči netransparentnímu účetnictví hnutí Úsvit Petr Gazdík (Starostové), místopředseda Poslanecké sněmovny.

Členové ani předseda hnutí Úsvit netransparentní účetnictví dosud nevysvětlili. Nejvíce do očí bijící jsou dvě faktury vystavené Tomio Okamurou na částky 984 483 Kč. Představitelé Úsvitu neustále mění, za co předseda strany peníze dostal. Za poslední verzi je vydáváno „vrácení dluhu“.

„To jsou  náklady za senátní a připravovanou evropskou kampaň, které jsem hradil za hnutí,“ vysvětloval o víkendu Tomio Okamura zpravodajskému serveru iDNES.cz. První vysvětlení ovšem hovořilo o „marketingovém a mediálním poradenství„, posléze předseda hnutí tvrdil, že peníze pouze přeposílal na inzertní služby a billboardy.

Úsvit Tomio Okamury s 9 členy je nejziskovější politická strana v Česku. Teprve nyní hnutí připustilo, že má potíže s účetnictvím. „Že se to tam řešilo nešikovně, o tom já také nepochybuji,“ uvedl místopředseda Jaroslav Novák.

Zdroj: iDNES.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..