Na obnovu historických památek půjde 621 mil. Kč. MMR je přidělí do konce října

Hrad Špilberk

Již za pár dní budou památkáři vědět, pro které historické skvosty budou mít peníze na opravu. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) rozdělí do konce října 621 mil. Kč. Žadatelé je ale budou muset utratit do konce roku 2015.

Peníze již mají jisté některé objekty. Nejvíce obdrží hrad Špilberk, který dostane na obnovu některých svých objektů 90,5 mil. Kč, barokní klášter Velehrad bude mít k dispozici 63,8 mil. Kč a kostel Narození Panny Marie v Želivě dostane 47 mil. Kč. Dalších 26 mil. Kč připadne na revitalizaci měšťanského domu v Třeboni. Ministerstvu leží na stole ještě dalších 15 projektů. Peníze jsou vypláceny z Integrovaného operačního programu Evropské unie.

„Do ukončení příjmu žádostí 30. června zaevidovali pracovníci Centra pro regionální rozvoj ČR celkem 19 projektových žádostí. Dožadovaná dotace z evropských fondů u nich činí celkem 1,483 miliardy korun. Dalších 261,69 milionu korun činí spolufinancování ze státního rozpočtu,“ uvedla Veronika Vároši z odboru komunikace MMR. Peněz je méně, než kolik se sešlo v žádostech. Na některé žadatele se proto nedostane.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..