MND Karla Komárka těží plyn na Ukrajině

Plynové pumpy
Zdroj: sxc.hu

Příležitost na Ukrajině si nalezla těžařská plynárenská a ropná společnost MND vlastněná Karlem Komárkem. Jen v letošním roce chce na Ukrajině vytěžit 30 mil. m3 plynu, tedy přibližně třetinu moravské produkce.

„V této zemi těžíme již desítky let, je proto jasné, že místní produkce bude postupně klesat. A jestli chceme být v tomto byznysu i nadále aktivní, musíme rozšířit své působení nejen na území Česka, ale i mezinárodně,“ uvedl Helmut Langanger, místopředseda představenstva MND.

Na Ukrajině se MND etablovala v minulém roce. „Máme tam velmi nadějná těžební území. Je tam velký potenciál pro růst těžby – věříme, že v řádu stovek milionů metrů krychlových plynu,“ prozradil Helmut Langanger. Firma těží v Bogorodčanské oblasti, která by na rozdíl od Doněcké či Luhanské oblasti měla být bezpečná.

Plány na expanzi ale komplikuje vývoj cen ropy a zemního plynu„Před rokem stál barel ropy 110 dolarů, v lednu spadl na 43 a dnes je cena okolo 65 USD. Ceny plynu nespadly tak rapidně, ale pokles o desítky procent tam byl také,“ dodal Helmut Langanger.

Společnost MND při loňských tržbách 14,97 mld. Kč dosáhla hrubého zisku před zdaněním a odpisy 1,86 mld. Kč.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..