Lockheed Martin kupuje výrobce helikoptér. Za 8 mld. USD

Helikoptéry Black Hawk
Zdroj: Army.mil

Zbrojařská společnost Lockheed Martin je v pokročilé fázi jednání se společností United Technologies o převzetí její divize Sikorsky Aircraft zabývající se výrobou helikoptér. Cena ve výši nejméně 8 mld. USD by znamenala největší akvizici americké zbrojovky za posledních 20 let.

Před 20 lety převzala společnost Lockheed Martin konkurenční firmu Martin Marietta za cca 10 mld. USD. Společnost Sikorsky Aircraft je největším světovým výrobcem helikoptér pro vojenské i civilní účely a jejím převzetím chce Lockheed Martin zvýšit své stagnující tržby. Sikorsky je podle objemu zakázek největším dodavatelem Pentagonu.

Firma Sikorsky Aircraft se potýká s krátkodobými potížemi a musela propustit 1 400 zaměstnanců (cca 9,2 %). Důvodem byl pokles cen ropy, který následovala snížená poptávka po vrtulnících na dopravu zaměstnanců na ropné plošiny, a nižší vojenské zakázky. Dlouhodobý výhled je ale pozitivní – jen v nevyžízených nasmlouvaných dodávkách očekává příjmy 40 mld. USD.

Akcie Lockheed Martin (LMT) na newyorkské burze reagovaly na zprávu růstem o 1,07 % na 194,19 USD/akcii a akcie United Technologies (UTX) vyrostly o 1,16 % na 110,18 USD/akcii.

Zdroj: iHNed.cz

1 trackback / pingback

  1. Americká armáda dostane nový letoun. B-21 za 550 mil. USD zasáhne jakýkoli cíl na planetě – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..