„Lihový boss“ Radek Březina stojí před soudem. Jeho otec má obstavené nemovitosti za stovky milionů korun

Lahve - alkohol

Radek Březina měl od roku 1998 připravit stát na daních nelegálním obchodem s lihovými nápoji o 6,7 mld. Kč. Nyní čeká na rozsudek. Policie ale zmrazila i majetek jeho otce Vladimíra Březiny – 23 budov a více než 50 pozemků o celkové rozloze 80 tis. m2 v hodnotě stovek milionů korun.

Vladimír Březina byl obviněn z praní peněz z trestné činnosti a nyní je ve vazbě. Spolu s dalšími šesti lidmi měl podle policie vkládat do banky v hotovosti vysoké finanční částky. Za ty měl nakupovat nemovitosti celkem za cca 350 mil. Kč a vydělávat dále na jejich pronájmu.

Peníze měl podle svých slov Vladimír Březina získávat z vracených půjček. „Výpověď obviněného se nejeví jako věrohodná a přesvědčivá. Z údajů zjištěných dotazy na banky vyplynulo, že peníze byly vkládány opakovaně a soustavně, kdy lze z následných dispozic s nimi vysledovat jejich účel, vklady byly prováděny v zaokrouhlených částkách,“ uvedl státní zástupce v dokumentu o zabavení nemovitostí.

Skupina sedmi lidí v čele s Radkem Březinou měla čistit technický líh a používat ho k výrobě alkoholických nápojů. Pochopitelně bez zdanění spotřební daní a daní z přidané hodnoty. Takto měli zobchodovat minimálně 21 milionů litrů lihu.

Zdroj: Aktuálně.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..