Fotbal v Česku si přilepší. Od sponzorů a za práva přiteče 210 mil. Kč

Fotbalový míč

Fotbalová asociace si významně přilepší. Zatímco v uplynulých letech činil příjem od sponzorů a za prodej vysílacích práv přibližně 160 mil. Kč ročně, v příští sezóně získá o 50 mil. Kč více.

Od sponzorů v uplynulých letech připlouvalo do kasy Fotbalové asociace ČR přibližně 80 mil. Kč. V sezóně začínající tento pátek obdrží jen od nového titulárního sponzora Synot 50 mil. Kč a další sponzoři Gambrinus, Chance a Hyundai přidají dalších 60 mil. Kč.

Dráže se podařilo prodat také televizní vysílací práva. Za vysílání ligových zápasů dříve inkasovala fotbalová asociace přibližně 60 mil. Kč, nový zájemce za ně zaplatí téměř dvojnásobek. Dalších 25 mil. Kč dostávala asociace za reprezentační zápasy.

„Cena mohla být tak vysoká, protože roste zájem o přenosy také na webech sázkových kanceláří a o streamy pro vydavatelské domy,“ uvedl Luboš Koželuh, šéf STES, která pro Fotbalovou asociaci ČR prodej práv a sponzoring zajišťuje.

Nové sponzory bude mít také česká reprezentace. „Finišujeme jednání s T-Mobilem. Stejně tak je už potvrzeno pokračování s Pumou,“ upřesnil Luboš Koželuh.

Zdroj: Aktuálně.cz

1 trackback / pingback

  1. Český fotbal přijde o stovky milionů korun. Kvůli vyřazení týmů z Champions League | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..