Erste Bank s rekordní ztrátou 1,4 mld. EUR. Nezachránila ji ani zisková Česká spořitelna

Erste Bank
Zdroj: Erste Bank

Rakouská Erste Bank dosáhla v roce 2014 ztráty 1,4 mld. EUR. Dosáhla tak na nižší hranici očekávané ztráty v rozmezí 1,4 mld. EUR až 1,6 mld. EUR. V rámci skupiny je nejziskovější Česká spořitelna. Té poklesl zisk o 3,3 % na 15,7 mld. Kč.

Erste Bank již v loňském roce varovala před očekávanou ztrátou ve výši 1,4 až 1,6 mld. Kč„Náš čistý zisk ovlivnily v minulém roce dva faktory: riziková situace v Rumunsku a úvěry v cizích měnách v Maďarsku. V obou zemích jsme našli řešení,“ uvedl k výsledkům Andreas Treichl, předseda představenstva Erste Group Bank.

Situace Erste Bank se ale zlepšuje. Zatímco za 3. čtvrtletí loňského roku dosáhla ztráty 554,2 mil. EUR, ve 4. čtvrtletí se přehoupla do zisku 42 mil. EUR.

České spořitelně k zisku pomohly především hypoteční úvěry. „Klienti v loňském roce plně využili nejen rekordně nízkých úrokových sazeb korporátních a hypotečních úvěrů, ale také inovací, se kterými jsme přišli. K nim patřily i prodeje hypoték přes Facebook,“ uvedl Pavel Kysilka, předseda představenstva České spořitelny.

Akcie Erste Bank (BAAERBAG) na pražské burze na úvod obchodování po výsledcích vyrostly až na 660 Kč/akcii a nyní se pohybují na úrovni 654 Kč/akcii (+1,69 %).

Zdroj: iHNed.cz

3 trackbacky / pingbacky

  1. Banky v Česku vydělaly 63,5 mld. Kč. Polovinu tři největší z nich | TěžkýPrachy.cz
  2. Erste Bank se překlopila do zisku. České spořitelně zisk klesl | TěžkýPrachy.cz
  3. Erste bank se vymanila ze ztráty. Vydělala 968,2 mil. EUR – TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..