Do důchodu půjdeme již v roce 2016. Vláda chce vyplatit peníze na penzi

Počítačka peněz - CZK

Lidé využívající 2. pilíř penzijního systému se mohou těšit na dřívější odchod do penze. Vláda jim chce peníze z důchodového spoření vyplatit již v roce 2016.

V rámci 2. pilíře si v penzijních společnostech spoří 82 630 osob. Ke konci 1. čtvrtletí 2014 měli naspořeno 654 mil. Kč, z nichž necelých 400 mil. Kč bylo za dobu fungování fondového pilíře penzijního systému vyvedeno formou opt-out z 1. pilíře. Právě vyvádění prostředků z průběžného systému chce vláda v čele se Sociální demokracií zabránit.

Vláda se na včerejším zasedání dohodla na zrušení 2. pilíře v roce 2016. Účastníci fondového systému si budou moci vyvádět prostředky z průběžného systému do konce roku 2015 a v následujícím roce se budou moci rozhodnout, zda si peníze nechají vyplatit, nebo je vrátí do průběžného systému.

„Dohodli jsme se na určitých parametrech, na základě kterých paní ministryně Marksová doplní svůj materiál během 14 dní, za 14 dní potom ten materiál měl by být již projednán a schválen na vládě, aby byly rozdány jasné úkoly z hlediska přijetí příslušných návrhů zákonů a ukončení druhého pilíře,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Zdroj: E15.cz

1 trackback / pingback

  1. Lidé opouštějí penzijní fondy. Každé čtvrtletí jich ubude 40 tisíc | TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..