Developer pražského Central Parku je v insolvenci. UniCredit Bank dluží 785 mil. Kč

Central park - Žižkov - Praha

Developerská společnost CP Praha, jejímž dílem je Central Park na Žižkově, na sebe podala insolvenční návrh. Bance UniCredit Bank dluží 785 mil. Kč a není schopna je včas splácet. Žádá proto schválení reorganizace.

CP Praha žádala UniCredit Bank o prodloužení splatnosti úvěru. „Vzhledem k odpovědi UniCredit Bank z 22. prosince 2014, že k prodloužení splatnosti úvěru nedojde, ocitnul se dlužník bez dalšího ve stavu hrozícího úpadku, neboť k 31. prosinci 2014 nebude schopen řádně a včas splnit podstatnou část svých peněžitých závazků,“ uvádí CP Praha v insolvenčním návrhu.

CP Praha si půjčila od UniCredit Bank v roce 2006 na výstavbu Central Parku s 547 bytovými a množstvím nebytových jednotek 3,2 mld. Kč. Z nich zbývá splatit 785 mil. Kč. Banka jako největší dlužník s reorganizací souhlasí.

„Cílem reorganizace není likvidace dlužníka, ale zachování provozu jeho podniku, který je pro věřitele výhodnější než zpeněžení jeho majetku. Věřitelé však musí dlužníkovi část dluhu prominout nebo odložit splatnost svých pohledávek,“ uvedl advokát Bystrík Bugan pro Aktuálně.cz.

Zdroj: Aktuálně.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..