Charlie Hebdo po teroristickém útoku vydělal přes 20 mil. EUR. Teď se hádají o peníze

Charlie Hebdo - titulní strana webu
Zdroj: charliehebdo.fr

Francouzský karikaturistický časopis Charlie Hebdo po teroristickém útoku 7. ledna 2015 zvýšil náklad ze 60 tisíc na přibližně 8 milionů výtisků. I se státní podporou vydělal přes 20 mil. EUR. Nyní se redakce s vedením dohaduje, jakým způsobem se peníze rozdělí.

Spor není o peníze ze státní podpory. „Příspěvky dostanou rodiny zesnulých, příjmy z prodeje přistanou v kase redakce,“ uvedl nejmenovaný právník Charlie Hebdo pro německý server Spiegel.  U ostatních peněz ovšem taková shoda není. „Čím větší kontrola, tím více společných rozhodnutí padne, a to je lepší pro všechny,“ uvedl redaktor Laurent Léger, který požaduje audit finanční situace časopisu.

Časopis Charlie Hebdo před teroristickým útokem, při němž bylo povražděno islámskými fundamentalisty 12 lidí včetně vydavatele Stéphana Charbonniera, vycházel v nákladu přibližně 60 tisíc výtisků, z nichž se prodala zhruba polovina. První výtisk po masakru „Vydání přeživších“ vyšel v nákladu přibližně 8 milionů kusů a následující první běžné vydání se prodalo zhruba 2,5 milionu výtisků.

Zdroj: Lidovky.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..