Cena americké obezity: 200 mld. USD ročně

Hamburger

Obezita je problém bohatých států. Největší potíže s ní mají Američané. Bez započítání nepřímých nákladů je stojí přibližně 200 mld. USD ročně.

Mezi náklady obezity jsou započítány jen náklady na dodatečnou zdravotní péči, ale nezapočítávají se např. náklady způsobené nižší pracovní výkonností v zaměstnání či zameškaný pracovní čas kvůli zdravotním problémům.

Ve Spojených státech přibližně 1/3 dospělých trpí obezitou. To je třikrát více než v 70. letech minulého století. Obezitou trpí i stále více dětí. Odhadem jich je přibližně 17 % z dětí a mladistvých ve věku od 2 do 19 let.

Obezita se také stále více prodražuje. Ještě v roce 2008 činily odhadované náklady 150 mld. USD oproti současným 200 mld. USD. Jen náklady na léčbu obezity a s ní spojených zdravotních komplikací u dětí jsou odhadovány na 14 mld. USD ročně.

„Vždycky jsem měla problém s přejídáním. Jedla jsem, když jsem se nudila, když jsem byla smutná, naštvaná nebo prostě kdykoli jsem se ocitla v kuchyni,“ uvedla osmnáctiletá Alisha Perasellyová, která při 170 cm výšky váží 155 kg.

Zdroj: iHNed.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..